logo_euea logo_confh
УКРАЇНСЬКЕ ЕНЕРГЕТИЧНЕ МАЙБУТНЄ: ШЛЯХ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЧИ ПОДОВЖЕННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ?

Зсув у бік нізкокарбоновой економіки, за словами глави делегації Європейського Союзу в Україні, Посла Жозе Мануеля Пінту Тейшейри, вимагає великої політичної волі. Про це він заявив в рамках Другого Європейсько-Українського Енергетичного Дня, який пройшов у Києві 31 травня - 1 червня. Організаторами Форуму виступили Європейсько-Українське Енергетичне Агентство (ЄУЕА) і Conference House. За підтримки Державного агентства України з енергоефективності та енергозбереження.


Посол нагадав, що згідно Європейський Енергетичної стратегії до 2020 року, підвищення енергоефективності в Європі дозволить зменшити щорічні платежі за електроенергію на 200 млрд євро. «Для того що б забезпечити сильний енергетичний ринок в майбутньому, Україна повинна виконати свої зобов'язання в рамках Енергетичного Співтовариства, приєднатися до Ініціативи прозорості видобувної галузі, і звичайно підвищити енергоефективність шляхом впровадження механізмів націлених на сектор споживання енергії. Нової енергетичної стратегії України необхідна нова енергетична політика », - коментує голова делегації ЄС.
З європейським колегою солідарні і вітчизняні представники влади. Так, уряд стимулюватиме енергоефективність за рахунок цінової мотивації споживачів. Про це заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха. За його словами, цей процес вже реалізується у всіх ключових галузях української енергетики. Окрім фінансової оптимізації цін, планується широке залучення інвестицій. У галузі електроенергетики планується приватизація генерацій і розподільних компаній, відхід від перехресного субсидування і перехід на нову модель роботи енергоринку. Найближчим часом планується затвердити уточнення оновлення енергетичної стратегії України, яка була створена в 2006 р. і діятиме до 2030 р


Про найближчі активностях в планах Енергетичної Стратегії розповів і Микола Пашкевич голова державного агентства України з енергоефективності та енергозбереження. «До осені, я так думаю, ми зможемо представити« дорожню карту », яка б показала, які ділянки необхідно модернізувати, щоб повною мірою прийняти інвестиції в зелену електроенергетику», - пообіцяв Пашкевич. Так, за словами чиновника, українська енергосистема не зовсім готова до функціонування у ній великої кількості поновлюваних джерел електроенергії, необхідні додаткові інвестиції для розвитку мереж.
Про інвестиції говорив і Директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек. Він зазначив, щоб підвищити рівень інвестпривабливості українського ринку «зелених» технологій, необхідно виробити тарифну методику повної компенсації інвестиційних витрат, провести реформи на ринку енергетики, враховуючи двосторонні контракти з метою необхідної конкуренції, і, звичайно, ж активно розвивати проекти і технології з вироблення альтернативної енергетики. І сьогодні ЄБРР вже працює з такими проектами, в банк подано 37 заявок на фінансування вітрової, малої гідроенергетики і біоенергетики. Також пан Куусвек зазначив, що для стимулювання проектів альтернативної енергетики необхідно скасувати правило 30% «місцевої складової» у вартості проекту. «У довгостроковій перспективі для України не так важливо хто безпосередньо є інвестором, або який відсоток обладнання вироблятися на внутрішньому ринку, що важливо - це наявність пропозиції та вибору», - повідомив банкір.


«Я абсолютно впевнений, що Україна може економити енергію і поліпшити конкурентно спроможність», - продовжив посол Швеції в Україні Стефан Гуллгрен. Дипломат поділився шведським досвідом реформування енергоринку, якому знадобилося 20 років, щоб істотно скоротити використання традиційних джерел на користь альтернативних. Рекомендації у цьому напрямку для нашої країни пан посол уклав у трьох пріоритетах: зробити енергозбереження основним пріоритетом на вищому політичному рівні; забезпечити функціонування вже існуючого законодавства і вносити коректування в міру необхідності для того, щоб енергозбереження постійно стимулювався, і нарешті упевнитися, що законодавство зводитися до конкретних механізмів, що допоможе сформувати довіру інвесторів. Як відомо Швеція ініціювала створення фонду в розмірі 100 млн. євро для фінансування енергозберігаючих інфраструктурних проектів у містах України. Фонд адмініструє ЄБРР і, на жаль, його використання поки не можливо через існуючого законодавства. «Наприклад, сьогодні у нас дуже конкретна проблема з Бюджетним Кодексом України, яка не дозволяє нам використовувати 100 млн. євро які ми зібрали», - нарікає дипломат.
Зараз міжнародні інвестори мають деякі сумніви і коливання щодо України, надійності її партнерства, побоювання пов'язані з прозорістю ринку. Глава Міжнародного секретаріату Ініціативи прозорості видобувної галузі (ЕІТІ) Йонас Моберг заявив, що Україна повинна самостійно визначати глибину застосування міжнародних стандартів прозорості: «Ініціатива повинна мати український вимір, її не можна нав'язувати». Стандарти ЕІТІ сьогодні імплементували 35 країн світу, як стандарт відкритості та прозорості.


Міжнародні експерти в унісон говорили про критичною необхідності прозорості енергоринку. Так першочерговим кроком у реформуванні енергетичної галузі бачить цей критерій старший економіст Світового банку Астрід Манрос. Вона зазначила, що нова стратегія роботи банку в Україні розглядає енергоефективність як чільний пріоритет, поряд з підвищенням прозорості (імплементація стандартів EITI) і поліпшенням ефективності менеджменту сектора.
Глава ради ЄУЕА Дейв Янг підтримав колегу і пояснив, що якщо Україна зможе відкрити свій власний внутрішній ринок і забезпечити таку необхідну «прозорість», відкриються прекрасні перспективи, включаючи можливість експортувати енергію до Європи.


Про можливості та проблеми при інтеграції України до Енергетичного Співтовариства розповів Вольфрам Ребок, старший партнер Arzinger, член Ради ЄУЕА. Як вказав пан Ребок «проблеми створюють можливості», тому рівень конкуренції, який зросте при вступі України до Енергетичного Співтовариства, призведе до ефективності в роботі, новим технологіям, стимулюванню сприятливого інвестклімату та кращим цінами, що в свою чергу тільки зміцнить конкурентоспроможність вітчизняної економіки . «Ринок повинен бути відкритий для іноземних інвестицій. Розширення мережі і приєднання нових гравців дасть можливість Україні експортувати "зелену" енергію », - заявив Вольфрам Ребок.


Під час другого дня Конференції, відкриваючи панельну дискусію, присвячену питанням фінансування «зелених» проектів регіональний менеджер Міжнародної фінансової корпорації Олена Волошина заявила, що українські компанії недооцінюють потенціал енергоефективності на 45%. На сесії міжнародні фінансисти і банкіри поділилися досвідом своїх країн, розповіли про впроваджуваних банківських продуктах, фінансових методиках в сегменті інвестування в проекти альтернативних джерел енергії.


Про приклади таких проектів можна було почути на двох паралельних секціях Case studies, присвячених питанням енергоефективності та енергозбереження в секторах будівництва і ЖКГ, і конкретним проектам використання альтернативних джерел енергії. Цікаві і працюючі проекти представили генеральний директор компанії Тis Eco, член ради ЄУЕА Віктор Савків (біогаз з полігонів ТПВ); Др. Йоханн Хартер, виконавчий директор компанії Activ Solar (сонячні генератори); Юрій Давидов, генеральний директор, Creativ Group (виробництво пелет); Ебехард Наке, глава продуктової стратегії, Claas KGaA mbH (біогаз в сільському господарстві); Микола Троїцький, генеральний директор, Сіно -Гобен Україна, член ради, ЄУЕА (стійкі реконструкція будівель); Олександр Мазурчак, перший заступник голови Київської міської адміністрації (проекти енергозбереження в Києві); Зіновій Фітель, заступник мера м. Івано-Франківськ (комплексне рішення для централізованого теплопостачання) та багато інших. ін


У цілому Другий Європейсько-Український Енергетичний День відвідали близько 250 експертів, топ-менеджерів провідних компаній, представників профільних некомерційних організацій, органи влади, організації-донори та ін з 13 країн світу (Австрія, Болгарія, Чехія, Ізраїль, Норвегія, Великобританія, Німеччина, Швеція, Греція, Латвія, Туреччина, Польща, Росія), і близько 70 журналістів вітчизняних і міжнародних ЗМІ.

Ви можете подивитися і скачати фотографії та презентації доповідачів
на сайті www.energyday.com.ua
Контакти для преси:
Леся Шутко, (067) 2453875,
Shutko@prt.com.ua,
lesya.shutko @ gmail.com

Довідкова інформація:
Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) - це некомерційна Асоціація заснована в 2009 році, з метою стати платформою для спільних європейсько-українських ініціатив для створення енергоефективного суспільства, розвитку ринку альтернативних джерел енергії та просування «зелених» технологій. Основною метою ЄУЕА є сприяти енергозбереження та розвитку ринку альтернативної енергії на стадіях виробництва, транспортування та споживання енергії.
Компанія Conference House, була створена в 2004 році і об'єднала зусилля професіоналів, які мають значний досвід організації бізнес заходів різних форматів, починаючи від локальних бізнес-сніданків і до міжнародних самітів. За минулі з моменту створення Conference House роки команда провела більше 100 різних заходів і стала лідером українського ринку операторів конференцій. Conference House рекомендують провідні міжнародні та українські компанії, авторитетні іноземні фахівці та вітчизняні громадські та державні діячі.

Присоеденяюсь, щоб знати більше (офіційна сторінка в Facebook)
МЕДІА-ПАРТНЕРИ ДРУГОГО Європейсько-Українського Енергетичного ДНЯ:
Генеральний PR-партнер Комунікаційна група PRT
Генеральні медіа-партнери Інвест Газета, Газета Справа
Діловий медіа-партнер Газета Ділова столиця
Правовий медіа-партнер Юридична газета
Комунікаційний партнер Комунікаційна група ESG
Генеральний ТВ-партнер UBR
Офіційний ТВ-партнер Перший Діловий
Офіційні медіа-партнери BNEі Журнал Влада грошей
Спеціалізовані медіа-партнери Журнал
Альтернативне топлівоі Журнал CleanTech
Медіа-патронат Інтерфакс-Україна
Медіа-партнери Журнал Генеральний директор, EurActiv.comі EmergingMarkets.me

Інформаційна підтримка:
Компаньйон, ACC, Журнал ENERGYFRESH, finance.tochka.net, Prostobiz.ua, VlasnaSprava.info, Українські Новини, IBobserver, UA-Energy.org, Журнал Нафта і Газ, УВЕА, MNCProjectGroup, AlterEnergy.info,
Центр "Псіхєя", elektrovesti.net, Світ грошей, image.ua, energy.eu, Будівельний журнал, Альтернативні джерела енергії, PROXIMA, Журнал Обладнання та інструмент,
АПУ, Журнал ММ Гроші та технології

 
 
                Генеральний Партнер

               

 

                Партнери
 

         

 

         

 

        

 

        

 

 

Доповідачі 2012

  • EnergyDay