logo_euea logo_confh
УКРАЇНСЬКЕ ЕНЕРГЕТИЧНЕ МАЙБУТНЄ: ШЛЯХ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЧИ ПОДОВЖЕННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ?

«Україні необхідно створювати стійкі механізми і національні програми для впровадження та реалізації проектів у сфері енергоефективності та відновлювальних джерел енергії. Відсутність державної підтримки, технічної компетенції у місцевих масштабах і розуміння населенням потенційної економії енергії тільки гальмує процес», заявила Олена Рибак, директор ЄУЕА, під час участі у Глобальному Форумі зі стійкої енергетики (GFSE) «Від Дунаю до Кавказу», присвяченому відновлювлюваній енергетиці та енергоефективності, як ключовим питанням економічного розвитку, що проходив у м. Відень (Австрія). ЄУЕА також виступило інформаційним партнером цього Форуму.

 
Як зазначила Олена Рибак у своїй доповіді про ситуацію в Україні, хоча проекти у сфері енергоефективності та відновлювальних джерел енергії є пріоритетними для держави, часто саме відсутність правових норм та їх декларативний характер негативно впливають на прийняття рішення на користь інвестування в ринок. Міжнародні донорські програми та інструменти, на які в більшій мірі розраховують українські проекти, поки що основні двигуни для ринку. Фінансування та реалізація проектів приватним сектором все ще в поодинокі випадки. Не останню роль в інтенсивності розвитку ринку відіграють бюрократичні процедури, наприклад на етапі отримання дозвільної документації. «Дивно коли для отримання дозволів на будівельні роботи для будь-якого проекту іноді необхідно 2,5 роки, а для будівництва всього пів року ...», - констатує Олена Рибак.

Прислухаючись до порад міжнародних експертів, для стійкого розвитку важливо вибрати правильний баланс між тими чи іншими пріоритетами. Гаральд Еггерер, голова Екологічної програми ООН (UNEP) Vienna зазначив: «Наприклад, для Карпатського регіону, незважаючи на величезний потенціал гідроенергетики, важливо не забувати про її вплив на екологічні показники, а в глобальному масштабі, потрібно обережно підходити до питань сталого використання біомаси».

За словами Марти Боніферт, виконавчого директора Регіонального Екологічного Центру, для систематичних змін у підвищенні показників енергоефективності та використання альтернативної енергетики необхідно усувати проблеми під час впровадження проектів, щоб наступні реалізовані проекти вже не стикалися з тими ж труднощами. «Саме зміни у ставленні і поведінці є ключовими факторами для досягнення позитивних результатів », - вважає Марта Боніферт.
Головний фокус Конференції - розвиток діяльності, спрямованої на підвищення енергоефективності в цих регіонах. Учасники регіональної зустрічі, міжнародні експерти, економісти, фахівці і стейкхолдери з Південно-Східної Європи, регіонів Дунаю, Чорного моря і Кавказу разом обговорювали активне використання і практичні приклади механізмів та програм альтернативних джерел енергії.

Виходячи з гостроти та актуальності питань енергозбереження та розвитку ринку альтернативної енергетики в Україні експерти ЄУЕА разом з представниками Європейської Комісії, уряду України, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, представниками бізнесу та донорських організацій зберуться на Другому Європейсько-Українському Енергетичному Дні, щорічному заході в сфері енергоефективності та альтернативної енергетики, який відбудеться 31 травня - 1 червня 2011 р. в готелі InterContinental (Київ). За підтримки Держагентства України з енергоефективності та енергозбереження. 

Організатори заходу: Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) і Conference House.
Незважаючи на те, що в минулому році захід проводився вперше, воно зібрало близько 300 учасників більше, ніж з 10 країн світу. Що свідчить про актуальність обговорюваних питань, та необхідності постійного діалогу між основними учасниками ринку.
 
 
                Генеральний Партнер

               

 

                Партнери
 

         

 

         

 

        

 

        

 

 

Доповідачі 2012

  • EnergyDay