logo_euea logo_confh
УКРАЇНСЬКЕ ЕНЕРГЕТИЧНЕ МАЙБУТНЄ: ШЛЯХ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЧИ ПОДОВЖЕННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ?

Експерти запросили представників ЗМІ на прес-ланч «Розумна мережа» або скільки Україні обходиться втрата електроенергії », під час якого детально розповіли про інноваційну технологію« smart grid ».

Директор ЄУЕА Олена Рибак і Пітер Княжко, Директор департаменту розумних мереж у Центральній та Східній Європі компанії General Electric Energy відзначили важливість прагнення до скорочення втрати електроенергії в мережах, викликаної неефективною будовою електромережі та зношеністю інфраструктури.

В Україні показник втрат електроенергії дорівнює 15%, але в розвинених країнах Європи цей показник сягає лише 6% і домогтися таких показників на українській території може допомогти компанія GE.

General Electric Energy являється світовим лідером у сфері «smart grid», і бачить можливості впроваджувати дану технологію на території Центральної та Східної Європи, в тому числі і в Україну.

Пітер Княжко зазначив, що компанія GE не планує співпрацювати з українським урядом на договірних умовах, але готова виступити в ролі консультанта.

Крім цього General Electric Energy відкрита до співпраці з компаніями, які поділяють основні принципи ведення бізнесу GE: відкритість відносин, прозорість бізнесу і турбота про навколишнє середовище.

Експерти вважають, що модернізація мереж сприятливо позначиться на економічному розвитку України та дозволить розширити ціновий діапазон на послуги для споживачів, знизити або уникнути операційних витрат на електромережу, підвищити рівень енергозбереження завдяки кращому доступу енергії з поновлюваних джерел до електромережі.

Крім цього технологія «smart grid» захищає від несанкціонованого відбору електроенергії і сприяє більш тривалій роботі обладнання, за рахунок розумної організації електромережі.

Найбільші перспективи впровадження «smart grid» на даний момент має все-таки в приватному секторі, а на підготовку проекту, який можна реалізувати за півроку - рік, може піти і до трьох років.

Важливим питанням є і підтримка модернізації мереж на урядовому рівні шляхом надання фінансових стимулів для підприємств з метою використання технології «smart grid».

За матеріалами: ЕлектроВесті

 
 
                Генеральний Партнер

               

 

                Партнери
 

         

 

         

 

        

 

        

 

 

Доповідачі 2012

  • EnergyDay