logo_euea logo_confh
УКРАЇНСЬКЕ ЕНЕРГЕТИЧНЕ МАЙБУТНЄ: ШЛЯХ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЧИ ПОДОВЖЕННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ?

На сьогодні Україна втрачає 15-17 млрд. доларів на перевитрату енергоресурсів. Причому надлишок енергоспоживання відзначають не тільки на підприємствах, а й у звичайних будинках і квартирах. Про це в ході Третього Європейсько-Українського Енергетичного Дня заявив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич.

«Український споживач є однією з ключових ланок у побудові системи енергоефективної економіки. Незалежно від того, чи розуміє він свою роль чи ні, його культура споживання енергоресурсів безпосередньо впливає на бізнес і поведінка влади. Тому населення повинне ставати усвідомленим гравцем енергетичного ринку, а держава повинна управляти цим процесом », - заявив Голова ради Європейсько-Українського Енергетичного Агентства Дейв Янг. - За допомогою зменшення енергоспоживання ми можемо зупинити руйнування Землі і відновити економіку України ».

В Україну на сьогодні тільки 10% населення розуміє свою роль в побудові системи енергоефективного споживання, інші ж просто не розуміють, навіщо це треба, оскільки думати про економію їм не вигідно, вважає Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк. «Але ми рухаємося до того, що економити доведеться в будь-якому випадку. Для цього держава створить рамки за допомогою нормативно-правових актів, а також забезпечить відповідні умови для бізнесу, щоб останньому було вигідно вкладати в цю сферу гроші і отримувати прибуток », - заявив міністр.

За словами Миколи Пашкевича, в минулому році в проекти з енергоефективності було вкладено 500 млн гривень державних коштів, а інвестицій в цю сферу прийшло близько 20 млдр гривень. Виробництво електричної енергії з поновлюваних джерел потроїлася в порівнянні з попередніми періодами.

III Європейсько-Український Енергетичний день відбувся сьогодні 29 травня в Києві за підтримки групи Сен-Гобен, котра є власником бренду ISOVER, ЮФ Arzinger, компанії ДТЕК, компанії ABB, проектного консорціуму SEBE. Організаторами виступили Європейсько-українське енергетичне агентство (ЄУЕА) і Conference House. Генеральний ТВ-партнер - телеканал UBR, комунікаційний партнер - ESG.

 
 
                Генеральний Партнер

               

 

                Партнери
 

         

 

         

 

        

 

        

 

 

Доповідачі 2012

  • EnergyDay