logo_euea logo_confh
УКРАЇНСЬКЕ ЕНЕРГЕТИЧНЕ МАЙБУТНЄ: ШЛЯХ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЧИ ПОДОВЖЕННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ?

Енергетичні проекти - майбутнє світової економіки

«Економічні та політичні плани Європи і колишніх країн СНД, все більше і більше обертаються навколо енергетичних проектів. Україна динамічно інтегрується в Європейсько Енергетичне Співтовариство.

І якщо вона зможе відкрити свій власний внутрішній ринок і забезпечити таку необхідну «прозорість», тоді відкриються прекрасні перспективи, включаючи можливість експортувати енергію до Європи », - заявив Дейв Янг, Голова ради ЄУЕА в Києві під час відкриття Другого Європейсько-Українського Енергетичного Дня.

Голова ради ЄУЕА пояснює, що пов'язана з цим необхідність скорочення викидів, використання чистих технологій, зменшення втрат енергії і розвиток ринку альтернативної енергетики - стають колосальними стимулами для української економіки. «Важливо, щоб енергетичний баланс та плани його диверсифікації стали відкритими для загального обговорення, так як це вплине на багато секторів економки, бізнес і якість життя населення вже в найближчому майбутньому. Це є однією з основних цілей проведення Другого Європейсько-Українського Енергетичного Дня », - пояснює Дейв Янг.

Вже другий рік поспіль протягом двох днів (31 травня-1 червня) в Україні проходить міжнародна конференція Європейсько-Український Енергетичний День, який покликаний сприяти діалогу між урядом і бізнесом для розвитку ринку альтернативної енергетики і енергозберігаючих технологій.

Організатори конференції: Європейсько-Українське Енергетичне Агентство (ЕУЕА) і Conference House. За підтримки Державного агентства України з енергоефективності та енергозбереження. Офіційний партнер заходу - компанія «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Партнерами виступають: Universal Bank, Концерн «Сен-Гобен» (власник бренду «ISOVER») та ЮФ Arzinger, компанія Alfa Laval. Генеральний авіаперевізник - Міжнародні авіалінії України (МАУ).

Як зазначила у ході заходу Олена Рибак, директор ЄУЕА, «Потенціал українського ринку регенеративної енергії і « зелених »проектів величезний, але не використовується поки в повну силу. Наприклад, потенціал біомаси складає до 15% всього енергобалансу України, біодизеля - 1 млн. т / рік (фактично виробляється 100 тис. т), біоетанолу - 2 млн. т / рік, біогазу - 120 млн. т / рік (реалізуються лише 7 проектів). У країні функціонує тільки одна сонячна електростанція потужністю 7,8 МВт. А з більше 15-ти компаній-девелоперів вітроенергетичних проектів поки що тільки 3 готові почати будівництво об'єктів », - коментує Олена Рибак.

Крім того, як зазначає експерт, більш стійким і пріоритетним напрямком, як для бізнесу, так і для енергетичної безпеки країни є енергозбереження. Директор ЄУЕА наводить приклад: «Потенціал енергозбереження в теплопостачанні складає в середньому близько 50%, в ​​будинках - близько 40%, доцільніше інвестувати не у збільшення виробництва енергії, а у зменшення її споживання. Для цього повинен бути створений стабільний інвестиційний клімат та прозорі умови на ринку. Тоді бізнес сам усе зробить, тим більше що у держави на це немає фінансових засобів ».

І бізнес вже активно діє в цьому напрямку, сприяючи підвищенню енергоефективності Україні. Так Директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій компанії СКМ Наталя Ємченко повідомила про запуск проекту - рейтингу енергоефективності регіонів, результати якого будуть представлені в жовтні 2011 року.

«Компанія« Систем Кепітал Менеджмент »є найбільшим українським інвестором. Ми щорічно вкладаємо в розвиток української економіки близько 1 млрд. дол, в тому числі не менше 200 млн. дол - в підвищення енергоефективності наших підприємств. Ми добре розуміємо, що зростання СКМ неможливий без зростання конкурентоспроможності Україна, а значить - без зростання її енергоефективності, - коментує Наталія Ємченко. Ми впевнені, що рейтинг може стати не тільки точкою відліку для кожного з українських регіонів, а й інструментом порівняння регіонів між собою Крім того, в результаті проекту будуть визначені найбільш перспективні напрями щодо підвищення енергоефективності для кожного з українських регіонів ».

Крім цього ключовими темами обговорень Другого Європейсько-Українського Енергетичного Дня в цьому році обрані: обговорення планованих змін до Енергетичної стратегії України, вплив вступу України до Енергетичного Співтовариства на бізнес (в сегментах енергоефективності та відновлювальної енергетики), практичні приклади реалізованих проектів, і можливості їх фінансування з інвестиційних фондів і комерційних банків. Важливими завданнями заходу стали відповіді на питання про те, чому ж все-таки потенціал України в реалізації таких проектів і «доступність»фінансових коштів не сприяють більш активному розвитку ринку, і якими мають бути першочергові кроки уряду для поліпшення ситуації.

Близько 40 блискучих фахівців стали доповідачами 2nd E-Day: Мартін Райзер, Директор Світового Банку в Україні; Андре Куусвек, Директор Європейського Банку Реконструкції та Розвитку; Стефан Гуллгрен, Посол Швеції в Україні; Віолета Когальнічеану, Глава інфраструктурної групи, Секретаріат Енергетичного співтовариства (Австрія ); Ігор Богатирьов, керівник проекту Енергетичне співтовариство, Міжнародний центр перспективних досліджень; Юлія Шевчук, Інвестиційний консультант з України Північної Екологічної Фінансової Корпорації, Член Ради ЄУЕА; Брайан Бест, Керуючий директор з інвестиційного банкінгу, Dragon Capital; Енді Кузич, Директор з розвитку бізнесу , PwC: Микола Троїцький, Генеральний директор, Сен-Гобен України; Член Ради ЄУЕА; Матс Лундін, Директор Проектів, EcoEnergy Scandinavia AB; Др. Йоханн Хартер, Виконавчий директор компанії Activ Solar; Томас Андреас, Vestas; та багато інших. ін ситуації.

Партнерами секції «Фінансування біоенергетичних проектів »: Landesbank Berlin AG (LBB) і Агентство поновлюваних ресурсів (FNR). Крім цього підтримку заходу надають: GFA Consulting Group, Federal Ministry of Food, Agriculture and Consumer Protection (BMELV).

Ознайомитися з матеріалами 2-го Європейсько- Українського Енергетичиого  Дня.

 
 
                Генеральний Партнер

               

 

                Партнери
 

         

 

         

 

        

 

        

 

 

Доповідачі 2012

  • EnergyDay